Pilates

Maszyny do pilatesu – cadillak

Maszyn do pilatesu jest sporo – wszystkie w pierwotnej wersji skonstruował sam Joseph Pilates. Wszystko po to, aby ułatwić wszystkim chętnym naukę i trenowanie pilatesu. Jednak najbardziej wszechstronnym urządzeniem wydaje się być właśnie cadillak. Ale dlaczego? CO TO...

czytaj dalej
Maszyny do pilatesu – łuk

Czym jest łuk do pilatesu? Dlaczego warto kupić łuk do pilatesu? Czy ćwiczenia na łuku do pilatesu przynoszą jakieś większe korzyści dla ćwiczącego? I skąd w ogóle wziął się łuk? Każde z tych pytań zasługuje na chwilę dla siebie – a więc, zaczynamy!

czytaj dalej
Maszyny do pilatesu – beczka

Pilates jest naprawdę wszechstronny – świadczy o tym nie tylko ilość ćwiczeń i możliwość dopasowania ich do każdego człowieka, ale także maszyny, które mają za zadanie ułatwić treningi.

czytaj dalej
Maszyny do pilatesu – reformer

Joseph Pilates oprócz swojego autorskiego systemu ćwiczeń skonstruował także maszyny, których celem miało być ułatwienie prawidłowego wykonywania ćwiczeń – szczególnie dla osób, które nigdy nie miały za wiele wspólnego ze sportem.

czytaj dalej
Początki pilatesu w Polsce

Mimo, że twórca pilatesu był Niemcem i stworzył go blisko 100 lat temu – co mogłoby wskazywać na szybkie rozprzestrzenienie się na nasz kraj tej dziedziny fitnessu – to sport ten trafił do Polski stosunkowo niedawno.

czytaj dalej
Pilates – pierwsze kroki

Pilates to ćwiczenia, do których można odnieść bardzo wiele różnych korzyści dla każdego człowieka. Są to bardzo proste ćwiczenia, a zatem nie ma takiej grupy osób, które nie mogłyby przystąpić do tego rodzaju zajęć fizycznych.

czytaj dalej
Pilates i joga – cechy wspólne i różnice

Pilates to forma, która zyskała obecnie bardzo dużą popularność. Podobnie można powiedzieć także o jodze. Wiele osób przekonuje się, że w przypadku tych form aktywności fizycznej można z powodzeniem mówić o bardzo wielu korzyściach.

czytaj dalej
Joseph Pilates – twórca metody Pilates

Aktywność fizyczna może mieć bardzo różną formę. De facto każdy może dla siebie wybrać coś, co będzie mu najbardziej odpowiadać. Poza tym również każdy ma swoje odrębne cele treningowe, które stara się zrealizować.

czytaj dalej
Dlaczego warto wybrać pilates?

Pilates to bardzo zróżnicowane ćwiczenia. Od samego początku te ćwiczenia oczywiście znacząco ewoluowały, zmieniły swoją formę. Pewna podstawa oczywiście pozostała do dziś. W zajęciach pilates obecnie mogą uczestniczyć wszelkie grupy osób.

czytaj dalej