POWODY, DLA KTÓRYCH KAŻDY MĘŻCZYZNA POWINIEN WPROWADZIĆ DO SWOJEGO PLANU TRENINGOWEGO PILATES

Niekiedy uważa się pilates za dyscyplinę sportu przeznaczoną dla kobiet. Okazuje się, jednak że coraz częściej panowie również z niej korzystają, wszak twórcą metody był również mężczyzna. Pilates powstał dzięki temu, iż twórca sportu cierpiał na uporczywe bóle kręgosłupa, zatem testował ową metodę na samym sobie. Okazało się jednak, że pilates to ćwiczenia, które poprawiają ogólną wytrzymałość organizmu, wspomagają intensywne treningi, a co za tym idzie polecane, są także dla mężczyzn.

CZY MĘŻCZYŹNI POWINNI ĆWICZYĆ PILATES?

Zanim podejmiemy decyzję o rozpoczęciu treningu pilates, warto wskazać jego zalety i walory. Mężczyźni ćwiczą pilates w celu podobnym, jak i kobiety. Co więcej, jeżeli trenują bardziej intensywne sporty wówczas pilates działa znakomicie na podniesienie ogólnej odporności i siły organizmu. Forma staje się lepsza, a ciało gibkie i sprężyste.
Zaletą pilates dla mężczyzn jest to, że wspaniale rozbudowuje on sześciopak, czyli mięśnie brzucha. W czasie treningu pobudzane są zarówno mięśnie płytkie, jak i głębokie, dlatego efektem jest pięknie wyrzeźbiony brzuch.

Panowie starają się także, aby ich sylwetka miała właściwe proporcje. Tym samym z pomocą również przychodzi pilates, ponieważ ćwiczenia angażują wszystkie mięśnie i kształtują całe ciało. Pilates dodaje energii, nie wyczerpuje, lecz pozytywnie działa na samopoczucie.

Niewątpliwie zaletą dla mężczyzn ćwiczących pilates będzie fakt, że wypracują dzięki niemu siłę i wytrzymałość, co przyda się w realizacji swego treningu. Pilates to także działanie przeciwbólowe, dlatego polecany jest po doznanych urazach i kontuzjach.

PRZYKŁADY PILATES DLA MĘŻCZYZN

Pilates dla mężczyzn to przede wszystkim wzmocnienie siły, dlatego warto wybrać pewne ćwiczenia, które pozwolą to osiągnąć.

Corkscrew
Leżąc na plecach, unosimy nogi i zginamy je w kolanach. Następnie prostujemy nogi, a jednocześnie robimy wdech. Przybierając taką pozycję, kręcimy w powietrzu nogami koło i opuszczamy je do pozycji wyjściowej.

Side plank
Kładziemy się na prawym boku, natomiast łokieć wystawiamy na wysokość ramienia. Unosimy lewą nogę do prawej, a jednocześnie wdychamy powietrze. Z kolei przy wydechu podnosimy biodra. Pamiętajmy, aby w czasie ćwiczenia ciało wciąż znajdowało się w linii prostej.

Pompki

Kładziemy się na brzuchu i zginamy nogi, aby łydki znajdowały się prostopadle do podłoża. W tej pozycji wykonujemy pompki, pamiętając o prawidłowym wdechu i wydechu. W czasie ćwiczeń brzuch powinien być napięty.

Powodów, dla których mężczyźni powinni trenować pilates jest bardzo wiele. Sport ten relaksuje, wzmacnia i sprawia, że całe ciało pięknie wygląda.