Pilates jest naprawdę wszechstronny – świadczy o tym nie tylko ilość ćwiczeń i możliwość dopasowania ich do każdego człowieka, ale także maszyny, które mają za zadanie ułatwić treningi.

Pilates jest naprawdę wszechstronny – świadczy o tym nie tylko ilość ćwiczeń i możliwość dopasowania ich do każdego człowieka, ale także maszyny, które mają za zadanie ułatwić treningi. Jedną z takich maszyn – stworzonych przez samego Josepha Pilatesa – jest beczka do pilatesu. Jak działa beczka do pilatesu? Czy warto wykonywać ćwiczenia na beczce? Czy ćwiczenia na beczce także są dla każdego i wreszcie jak ćwiczyć na beczce? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

JAK DZIAŁA BECZKA DO PILATESU?

Ciekawostką dotyczącą beczki jest prawdopodobieństwo wykonania jej pierwowzoru z… beczki po piwie. Dzisiejsze wydanie beczki, tej piwnej raczej nie przypomina. Konstrukcja jest bardzo prosta: beczka to zakrzywiony, łukowaty kształt, pokryty miękkim materiałem z wbudowaną drabinką, służącą do wsparcia rąk i nóg podczas wykonywania ćwiczeń. Jej działanie jest równie proste co konstrukcja – jednak do łatwych nie należą wykonywane na beczce ćwiczenia. Beczka do pilatesu służy do ćwiczeń zwiększających elastyczność ciała i ćwiczeń wzmacniających – szczególnie mięśnie kręgosłupa. Sprawdzi się także do rozciągania nóg, zwiększenia ogólnej siły mięśni oraz widocznie poprawia postawę. Drabinka umożliwia wykonywanie dużo większej ilości ćwiczeń, a także zwiększa stabilność i bezpieczeństwo treningów. Beczka pozwala na odizolowanie mięśni głębokich – posturalnych, dzięki czemu stanowi wyzwanie dla całego ciała.

CZY WARTO ĆWICZYĆ NA BECZCE DO PILATESU?

Korzyści z ćwiczeń na beczce do pilatesu są nieocenione. Rozciąganie, wzmacnianie mięśni, zwiększenie mobilności ciała – z pomocą beczki efekty będą szybsze, a każdy trening stanie się skuteczniejszy. W zamyśle Pilatesa maszyny miały pomagać w ćwiczeniach, dzięki czemu zwiększa się ich efektywność. Tak samo dzieje się podczas korzystania z beczki do pilatesu. Z treningu na trening będziesz w stanie zauważyć znaczące postępy, które pod okiem profesjonalnego instruktora pozwolą Ci szybko osiągnąć założone cele. Dzięki beczce do pilatesu osiągniesz smukłe i wygimnastykowane ciało.

BECZKI DO PILATESU – ĆWICZENIA

Dzięki możliwości dostosowania beczki do wzrostu ćwiczącego, każda sesja treningowa pozwala na 100% wykorzystanie potencjału drzemiącego w beczce. Beczka to kwintesencja delikatności zamkniętej w ćwiczeniach wzmacniających ciało – żaden inny sprzęt nie pozwala na wykonywanie tak wielu ćwiczeń opartych na wyginaniu ciała do przodu, do tyłu i na boki. Na beczce, oprócz uelastycznienia mięśni pleców i kręgosłupa, także doskonale wzmocnisz mięśnie brzucha.

CENA BECZKI DO PILATESU

To, czy koszt zakupu beczki do pilatesu jest wysoki czy niski jest sprawą drugorzędną. Dla jednych beczka będzie tania, dla innych droga. Jednak dla każdego, kto zakochał się w sztuce pilatesu będzie to wydatek zdecydowanie mniejszy niż korzyści jakie dzięki beczce osiągnie. Beczka do pilatesu jest doskonałym uzupełnieniem z krzesłem i reformerem – dzięki czemu sesja treningowa pilatesu staje się o wiele bardziej wydajna i skuteczna.