Czym jest łuk do pilatesu? Dlaczego warto kupić łuk do pilatesu? Czy ćwiczenia na łuku do pilatesu przynoszą jakieś większe korzyści dla ćwiczącego? I skąd w ogóle wziął się łuk? Każde z tych pytań zasługuje na chwilę dla siebie – a więc, zaczynamy!

Czym jest łuk do pilatesu? Dlaczego warto kupić łuk do pilatesu? Czy ćwiczenia na łuku do pilatesu przynoszą jakieś większe korzyści dla ćwiczącego? I skąd w ogóle wziął się łuk? Każde z tych pytań zasługuje na chwilę dla siebie – a więc, zaczynamy!

SKĄD WZIĄŁ SIĘ I CO TO JEST ŁUK DO PILATESU?

Łuk do pilatesu to stosunkowo niewielki sprzęt, wzorowany na korektorach kręgosłupa stworzonych przed laty przez samego Josepha Pilatesa. Chociaż wygląda całkiem niepozornie, łączy w sobie wiele możliwości. Występuje w wersjach symetrycznych i asymetrycznych – podobnie jak korektory kręgosłupa. Można go stosować jako łuk sam w sobie – ma wiele wspólnego z beczką, klin podpierający ramiona i plecy podczas treningu na reformerze oraz jako standardowy korektor kręgosłupa. Tak więc łuk, który zajmuje bardzo mało miejsca i nie jest skomplikowany co do zasady działania, może okazać się wspaniałym towarzyszem podczas Twojej przygody z pilatesem.

ŁUK DO PILATESU – KORZYŚCI

Łuk i pilates świetnie się uzupełniają. Do czego służy łuk? Łuk do pilatesu to przede wszystkim ćwiczenia rozciągające, polecane najbardziej przy problemach z bólami kręgosłupa, a także ze stawami. Dzięki łukowi zwiększysz elastyczność pleców i rozciągniesz mięśnie. Ćwiczenia na łuku do pilates to także poprawa postawy ciała, zwiększenie równowagi i ogólnej koordynacji ruchowej. Co najlepsze z łuku mogą z powodzeniem korzystać osoby o różnym stopniu zaawansowania – od tych początkujących po osoby z kilkuletnią praktyką, znające pilates od podszewki. Łuk dodatkowo zapewnia różnorodność – nie pozwala na nudę. A wszechstronność łuku sprawia, że może być stosowany samodzielnie, jak i z innymi urządzeniami do pilatesu. Kolejną korzyścią jest jego lekkość i niewielkie wymiary – dzięki temu świetnie nadaje się do domowego użytku, a także znajduje zastosowanie w studiach pilatesu. Przygodę z łukiem – szczególnie, gdy dopiero zaczynasz zabawę z pilatesem – powinieneś jednak zacząć w profesjonalnym studio pilatesu, pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora. Łuk z założenia ma pomagać w opanowaniu trudnej techniki ćwiczeń, ale nauczyciel nadal odgrywa tutaj główną rolę. Instruktor, podczas ćwiczeń na łuku, jest w stanie na bieżąco korygować błędy, dzięki czemu ćwiczenia są bardziej efektywne i szybciej przynoszą założone rezultaty.

ŁUK DO PILATESU – CENA

W łuku kolejną piękną rzeczą jest to, że jego cena kompletnie nie odstrasza – jest bardzo niska w porównaniu do innego, profesjonalnego sprzętu używanego przy ćwiczeniach z pilatesu. Oczywiście wybierając łuk, warto zaopatrzyć się w jeszcze tańszą matę – tworząc kompletny zestaw umożliwiający skuteczne treningi. Z łuku możesz korzystać we własnym domu, ale łuki znajdziesz także w profesjonalnych studiach pilatesu. Ćwiczenia na łuku charakteryzują się niezwykłą wygodą i możliwością przeprowadzania różnorodnego treningu, dlatego łuk nigdy Ci się nie znudzi. Z uwagi na niską cenę, ogromną wytrzymałość, lekkość i łatwość przenoszenia oraz schowania sprzętu w dowolnym miejscu, łuk może stać się Twoim treningowym przyjacielem na długie lata.