Maszyn do pilatesu jest sporo – wszystkie w pierwotnej wersji skonstruował sam Joseph Pilates. Wszystko po to, aby ułatwić wszystkim chętnym naukę i trenowanie pilatesu. Jednak najbardziej wszechstronnym urządzeniem wydaje się być właśnie cadillak. Ale dlaczego?

CO TO WŁAŚCIWIE JEST CADILLAK DO PILATESU?

Cadillak czyli dziwnie brzmiąca nazwa – kojarząca się raczej z samochodem niż ze sprzętem do jakiejkolwiek dziedziny sportu – z jeszcze dziwniejszym wyglądem. Na pierwszy rzut oka – przerażająco skomplikowana maszyna – pętle, drążki, uchwyty, pasy, sprężyny  i to wszystko przymocowane do solidnej stabilnej ramy i „łóżka”. Czym więc jest cadillak? Najprościej mówiąc cadillak do pilatesu to połączenie maty, wieży i reformera o jeszcze bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Cadillak znany jest także pod zupełnie innymi nazwami – z angielskiego Trapeze Tables czy też po prostu jako trapez do pilatesu. Stworzenie cadillaka ma także ciekawe podłoże historyczne – Joseph Pilates w czasach wojny zajmował się pacjentami w okresie rekonwalescencji. Aby ułatwić im powrót do sprawności opracował przyrządy, które montował do szpitalnego łóżka – a dzięki nim pacjenci mogli wykonywać ćwiczenia w pozycji półleżącej i leżącej.

ĆWICZENIA NA CADILLAKU DO PILATESU – CZY WARTO?

Czy warto ćwiczyć na cadillaku do pilatesu? Czy pilates z użyciem maszyn ma sens? Okazuje się, że tak. Sens używania maszyn podkreślił sam Joseph Pilates, konstruując swoje urządzenia, w zgodzie z założeniami systemu ćwiczeń jaki wymyślił. Maszyny mają za zadanie ułatwić opanowanie prawidłowych ruchów ciała kreowanych przez pilates. Cadillac jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem stworzonym do ćwiczeń. Zapewnia nieograniczone możliwości treningowe – są to ćwiczenia realizowane we wszystkich płaszczyznach. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w cadillaku, do pracy zostają zaangażowane praktycznie wszystkie grupy mięśni. Cadillak jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących – które dzięki niemu dużo szybciej osiągną zakładane rezultaty – jak i dla mocno zaawansowanych użytkowników. To właśnie dodatkowe wyposażenie i cała skomplikowana konstrukcja sprawiają, że cadillak dla każdego będzie nie lada wyzwaniem. Czy warto ćwiczyć na cadillaku do pilatesu? Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta – jasne, że tak! Cadillak odkryje przed Tobą szereg możliwości i postawi wyzwania, które z jego pomocą wykonasz prawidłowo, z coraz lepszą precyzją. Cadillak polecany jest także podczas rehabilitacji i fizjoterapii – co także świadczy o jego wszechstronności, użyteczności i możliwości osiągnięcia świetnych wyników w krótszym czasie.

CADILLAK DO PILATESU – CENA KONTRA JAKOŚĆ

Korzyści jakie można osiągnąć poprzez treningi na cadillaku zdecydowanie są warte jego ceny. Cadillak jest jednak sprzętem, który głównie sprawdzi się w studiach pilatesu – a co za tym idzie, ta inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Jest to maszyna, która zajmuje sporo miejsca, ale umożliwia prowadzenie zajęć dla wszystkich grup – od początkujących po zaawansowanych. Dodatkowo jakość wykonania dzisiejszych cadillaków odzwierciedla ich dożywotnia gwarancja – są niezwykle trwałe, solidne i stworzone do ciężkiej pracy, która przynosi znakomite efekty.