Patrzysz w telewizor, przeglądasz różne strony w Internecie i zastanawiasz się, jak to możliwe, że znani piosenkarze, aktorzy i sportowcy wyglądają tak fantastycznie? Okazuje się, że większość gwiazd łączy jedno słowo, za którym kryje się ich dobra forma i nienaganny wygląd: pilates. Tak, ta jeszcze nie tak dawno mało popularna forma ćwiczeń z dnia na dzień zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Dlaczego warto ćwiczyć pilates?

Co dają regularne treningi pilatesu? Dlaczego gwiazdy, celebryci wybierają właśnie takie zajęcia? Pilates skupia się na poprawie postawy ciała oraz zwiększeniu wytrzymałości i elastyczności. Ponadto ćwiczenia te są spokojne, pozwalają przejąć kontrolę nad swoim ciałem, a przy okazji sprzyjają relaksacji. Siła, gibkość i smukła sylwetka – to właśnie to, co przyciąga gwiazdy do treningów. Warto wspomnieć, że pilates jest naprawdę dla każdego – niezależnie od wieku. Sportowcy decydują się na pilates, bo pomaga on uchronić mięśnie i stawy przed kontuzją, a także doskonale przygotowuje organizm do treningów wysiłkowych. Pilates pomaga redukować stres, podnosi poziom endorfin i działa trochę jak tabletka przeciwbólowa – ogranicza występowanie bólów głowy, karku i pleców. A zawód np. aktora czy piosenkarza jest tylko pozornie łatwy. Wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej i gotowości do pracy w różnych, często niesprzyjających warunkach. Dobrze być na to przygotowanym.

Które gwiazdy ćwiczą pilates?

Aby wymienić ich wszystkich, trzeba by zrobić baaaardzo długą listę. Skupmy się na kilku z nich. Już kilka lat temu na swoim instagramowym i facebookowym profilu Lady Gaga pokazywała zdjęcia z treningów na maszynach do pilatesu.

Piosenkarka korzysta z reformera Balanced Body, którego posiada w swoim domu – do niedawna był to model Allegro 1 od Balanced Body, lecz niedawno gwiazda zastąpiła go wyjątkowo efektownym, designerskim Allegro 2. Jak możesz się domyślić – trenuje często, korzystając ze wskazówek profesjonalnego instruktora na prywatnych sesjach. Przy jej kłopotach ze zdrowiem, pilates w ciągu 2 lat od operacji, znacząco poprawił jej postawę i ruchomość ciała. Widząc efekty Lady Gaga nadal praktykuje treningi – a ich efekty możesz zobaczyć na jej profilach społecznościowych.

Kolejną znaną postacią jest piłkarz Christiano Ronaldo. Jego wygląd i budowa ciała często staje się inspiracją dla wielu osób. Ale jak on to robi? Jak zdradził zagranicznej prasie, jego sekretem jest trening i dieta. I nie ma tu miejsca na żadne odstępstwa. Wśród piłkarzy rządzi siłownia i treningi na boisku. Jednak dla Christiano to za mało. Jego prywatny plan treningów to aż 5 sesji w każdym tygodniu. Do tego dodatkowo pływa i… ćwiczy pilates na maszynach! Wyniki Ronaldo są wciąż świetne – a to zasługa mądrego połączenia treningów siłowych z treningami budującymi wytrzymałość – czyli pilatesem.

Aktorzy także na swoich profilach społecznościowych chętnie dzielą się zdjęciami ze swoich aktywności. Filmowy James Bond – Pierce Brosnan również uległ skuteczności i efektom pilatesu. Na Facebooku chwali się nawet swoją maszyną – Reformer Trapeze Combination od Balanced Body, łączącym możliwości reformera z cadillakiem. Ty też możesz być jak Agent 007 – a przynajmniej ćwiczyć jak on 🙂