Pilates to sport stworzony przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, początkiem XX wieku. Jest to nie tylko rodzaj sportu, ale również pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia. Zaleca się ćwiczyć pilates przez określoną ilość dni w tygodniu, jednakże równie istotne jest aby zapewnić ciału również czas na zasłużony odpoczynek. Przerwy pomiędzy poszczególnymi treningami pilates dają czas mięśniom na właściwą regenerację.

RÓWNOWAGA ORGANIZMU Z PILATESEM

Pilates został stworzony w celach rehabilitacyjnych, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo urazu. Wykonywanie ćwiczeń powoduje, że zostaje przywrócona równowaga w organizmie. Jest to sport w stu procentach bezpieczny a dodatkowo przynosi korzyści tj. zmniejszenie bólów pleców, rwy kulszowej, kolan, czy urazu barku.

Pilates to nie tylko wykonywanie serii poszczególnych ćwiczeń.  Wykonuje się je precyzyjnie, stosując skupione ruchy. Dzięki temu ciało łączy się z umysłem, a to pozytywnie wpływa na równowagę zarówno w sferze ciała, jak i psychiki.

REHABILITACJA ORGANIZMU

Jeżeli uległeś kontuzji pilates przychodzi z pomocą abyś szybciej mógł odzyskać siły. Dodatkowo regularne ćwiczenia powodują, że ciało staje się elastyczne i bardziej odporne na urazy. Ciekawostką jest to, iż znani sportowcy tj. Cristiano Ronaldo czy Sylvester Stallone w swoich planach treningowych nie zapominają o zajęciach pilatesu, dzięki którym mają lepsze osiągi i mniejsze szanse na uraz. Pilates to również doskonały sposób, aby po ciężkich treningach siłowych, szybko i skutecznie rozluźnić mięśnie.

BEZPIECZNE ĆWICZENIA DLA AMATORÓW I SPORTOWCÓW

Pilates to system ćwiczeń, który może stosować każdy, zarówno sportowiec amator, jak i profesjonalista. Uważa się, że codzienne wykonywanie pilates jest bezpiecznie przydatne dla ciała, jeżeli sesja trwa około 20 – 30 minut. Jeżeli ten rodzaj sportu stanie się naszą codzienną rutyną bardzo szybko zauważymy korzyści płynące z niego. Ciało stanie się szczuplejsze, pozbędziesz się uciążliwego bólu pleców, zapomnisz o rwie kulszowej, czy też urazach ramion i kolan. Pilates pozwala nie tylko kształtować sylwetkę, dbać o doskonałą formę organizmu, ale również zapobiega urazom i kontuzjom, w czasie uprawiania innych treningów.