Ból kręgosłupa, pleców jest współcześnie bardzo częstym zjawiskiem. Przyczyną jest przede wszystkim niewłaściwy tryb życia i spędzanie wiele godzin w pozycji siedzącej. Ból pleców pojawia się przede wszystkim wśród osób, które nie uprawiają regularnie sportu, bądź też cierpią z powodu nadwyrężenia poprzez niewłaściwe obciążenie treningowe. Warto jednak wiedzieć, że z bólami kręgosłupa można sobie skutecznie poradzić. Wystarczy zastosować odpowiednią profilaktykę, a także ćwiczenia.

PILATES POMOCNY NA BÓL KRĘGOSŁUPA

Idealnym rodzajem sportu, który pokona ból pleców i kręgosłupa jest pilates. Jest to metoda polegająca na połączeniu ćwiczeń siłowych, rozciągających i relaksujących. Dodatkowo trenujemy technikę prawidłowego oddychania, co pozytywnie wpływa na nasz cały organizm.

Pilates to sport polecany przede wszystkim dla osób, które cierpią na ból kręgosłupa, a jednak wciąż odkładają wizytę u lekarza. Aktywność fizyczna w formie pilates jest znakomitym sposobem, aby poprawić stan swego kręgosłupa, a przede wszystkim pozbyć się bólu. Pilates polecany jest przez rehabilitantów, a nawet stosuje się go w czasie profesjonalnego leczenia.

Pilates niesie dla naszego organizmu szereg pozytywnych właściwości leczniczych. Warto wymienić:

  • stabilizację kręgosłupa,
  • ustąpienie bólu pleców,
  • wzmocnienie wszystkich mięśni,
  • elastyczność i gibkość ciała,
  • relaks,
  • kondycja,
  • koncentracja.

PILATES ZLIKWIDUJE BÓL PLECÓW

Pilates to trening, który przynosi ogromną ulgę dla naszych obolałych pleców. Dolegliwości bólowe kręgosłupa najczęściej ulokowane są w jego dolnej części, bądź też w części szyjnej. Szczególnie ból ten dokucza, kiedy przez wiele godzin dziennie prowadzimy siedzący tryb życia. Porady lekarskie, środki apteczne przynoszą chwilową ulgę. Pilates, jeżeli regularnie go ćwiczymy, wówczas na długi czas likwiduje ból kręgosłupa i sprawia, że czujemy się o wiele lepiej.

Pilates rozluźnia nasze mięśnie, przez co rozwiązuje problem z ich napięciem. Oczywiście ćwicząc pilates nie zapominajmy o adekwatnej rozgrzewce.