Zaczynasz swoją przygodę z treningiem pilates? Chcesz uczyć się od profesjonalisty, aby nie popełnić żadnych błędów, lecz pozytywnie wpłynąć na swoje ciało i samopoczucie? Warto zastanowić się nad zasadami, wedle, których wybierzesz idealnego dla siebie instruktora pilatesu, bądź też studio, w którym odbywają się treningi.

Jeżeli chcesz, aby twoja przygoda z pilates zakończyła się pełnym sukcesem, musisz znaleźć trenera, który nie tylko pokaże ci system ćwiczeń, ale również odpowiednio zmotywuje. Właściwe rozpoczęcie nauki pilates sprawi, że nie tylko szybko nabędziesz umiejętności, ale również pokochasz ten rodzaj sportu.

Przedstawiamy kilka zasad, wedle, których warto wybrać studio pilates

RODZAJ ZAJĘĆ

To, na jaki rodzaj zajęć zdecydujemy się zapisać, odgrywa bardzo ważną rolę. Najczęściej wyróżniamy dwa rodzaje treningu.

  • pilates dla osób początkujących – w czasie zajęć instruktor objaśnia jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia, sprawdza, czy wiedzę teoretyczną potrafimy przekształcić w zajęcia praktyczne. Dodatkowo dobiera idealny dla indywidualnych potrzeb zestaw ćwiczeń.
  • pilates dla osób zaawansowanych –to ćwiczenia o trudniejszym charakterze, które przeznaczone są dla osób, jakie do w przeszłości miały już doświadczenie z pilates i wciąż pragną zdobywać większą wiedzę na jego temat.

GODZINY ZAJĘĆ

Czas treningów pilatesu jest niezwykle istotny, jeżeli chcemy na nie regularnie uczęszczać. Godziny muszą być ściśle dostosowane do naszych zajęć, pracy, szkoły, czy codziennych obowiązków. Warto wybrać czas, w którym bez żadnych problemów, możemy udać się do studia i oddać pasji pilatesu.

LOKALIZACJA STUDIA PILATES

Wybierając studio pilates weźmy pod uwagę również jego lokalizację. Warto, aby mieściło się ono jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania, abyśmy mogli nawet piechotą się do niego dostać. Jeżeli w okolicy, w której mieszkamy nie ma studia, wówczas wybierzmy takie, do którego mamy dobre połączenia autobusowe.

CENA

Cena to kolejny element, który bierzemy pod uwagę, rozpoczynając przygodę z pilatesem. Oczywiście w większości ceny są podobne do siebie. Jeżeli jednak zależy ci, aby była ona jak najniższa, warto nieco poszperać w Internecie bądź zapytać znajomych.

WIELKOŚĆ GRUPY

Nie bez znaczenia jest też wielkość grupy, w której przyjdzie nam ćwiczyć. Warto stawiać na taką, w której nie ma dużo osób. Ma to sporą ilość zalet. Przede wszystkim nie czujemy skrępowania wśród kilku osób, z którymi zżyliśmy się. Drugą i bez wątpienia największą zaletą jest to, iż w małej grupie trener może więcej czasu przeznaczyć indywidualnie dla danej osoby. Dzięki temu podpowie jak prawidłowo ćwiczyć oraz poprawi nasze niedociągnięcia.

KWALIFIKACJE TRENERA

Jednym z najważniejszych elementów, wybierając studio ćwiczeń są klasyfikacje trenera. Starajmy się, aby wybrać tego, który posiada dokumenty i certyfikaty z ukończonych kursów pilates. Dodatkowo warto zasięgnąć opinii w Internecie, bądź też popytać wśród znajomych, którzy korzystali bądź korzystają z jego usług. Fachowy trener wprowadzi nas w świat prawdziwego pilatesu, co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.