Ruch to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Za pomocą regularnych treningów dbamy o całe swoje ciało, kształtujemy sylwetkę, a także pozytywnie wpływamy na psychikę. Dzieje się tak, dlatego, że w chwili, kiedy ćwiczymy wydzielają się hormony szczęścia, a one oddziałują na nasze samopoczucie. Obecnie na rynku istnieje ogromna ilość różnorodnych klubów sportowych, które oferują różnorakie zajęcia. Czasem wręcz trudno zdecydować się, jaki rodzaj sportu wybrać, aby najkorzystniej wpływał na nasze ciało i ducha. Proponujemy kilka typów zajęć, dzięki którym możemy wybrać sport idealny dla siebie.

ZUMBA

W ostatnich latach zumba zdobyła ogromną popularność i nic w tym dziwnego, ponieważ jest to sport niezwykle energetyzujący. Trening to po prostu taniec. Połączone są tutaj elementy Latino, salsy, czy też merengue. Dodatkowo wdrożone są ćwiczenia o charakterze aerobiku.

Zumba energetyzuje i oddziałuje na całe ciało. Największy nacisk kładzie na uda, pośladki oraz brzuch, a są to okolice ciała, z których najtrudniej pozbyć się zalegającego tłuszczu, szczególnie kobietom.

Najważniejsze w zumbie jest to, że jest bardzo różnorodna, a jednocześnie prosta i nieskomplikowana. Nie musimy uczyć się poszczególnych układów, ponieważ możemy się po prostu ruszać i odstresować. Zumba to zarazem szybsze, jak i wolne ćwiczenia, dlatego można zarówno zgubić dużo zbędnych kilogramów, ale w pewnych chwilach także odpocząć.

Zaletą zumby jest jej energetyczna muzyka, która pobudza nas i sprawia, że przyjemniej się nam trenuje. Elementy taneczne w zumbie poprawią naszą sylwetkę, a także wypracowują poczucie rytmu.

PILATES

Idealną propozycją ruchu zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych sportowców jest pilates. Trening jest świetną propozycją dla tych, którzy szukają spokojnego i relaksacyjnego treningu. Pilates łączy w sobie cechy gimnastyki, jogi, baletu i tai-chi. Niezwykle istotna jest kontrola oddechu. Muzyka w czasie zajęć jest spokojna, dlatego ruchy wykonujemy wolno, ale precyzyjnie.

Sport ten angażuje do ćwiczeń całe nasze ciało, a uprawiać może go każdy bez względu na wiek i płeć. Pilates w czasie treningu angażuje całe nasze ciało, zarówno mięśnie małe, jak i te bardzo głęboko ukryte. Polecany jest każdemu, kto chce zadbać o swoje ciało, ale przede wszystkim osobom, jakie to zmagają się z bólami kręgosłupa. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia pilates będzie idealnym rozwiązaniem, aby wspomóc pracę mięśni i rozkurczyć te, które tego potrzebują. W czasie treningu nie tylko wzmocnisz ciało, ale także zrelaksujesz się i odpoczniesz.

Regularne treningi spowodują, że kondycja fizyczna stanie się o wiele lepsza, a jednocześnie poprawi się ogólny stan psychiczny. Trening nie ma na celu rozbudowania masy mięśniowej, przeciwnie uzyskasz smukłą, piękną sylwetkę. Pamiętajmy, że pilates to trening idealny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

AEROBIK

Trening polecany szczególnie kobietom to aerobik. Sport ten ma bardzo dużo zalet, zaś najważniejszą jest to, że angażuje całe nasze ciało, sprawia, że poprawia się kondycja i ogólna wydolność organizmu. W tym systemie ćwiczeń mamy elementy, w których zachodzi bardzo duża wymiana tlenowa, zwana też, jako kardio. Dzięki regularnym ćwiczeniom szybko tracimy masę ciała oraz uzyskujemy piękną i smukłą sylwetkę.

Jeden trening aerobiku to sześćdziesiąt minut. Najczęściej trenujemy aerobik w grupie, pod czujnym okiem trenera. Poziom trudności zależy od ogólnego zaawansowania grupy, dlatego na samym początku warto wybrać zakres dla osób początkujących i amatorów. Warto jednak pamiętać, że chociaż aerobik wspomaga pracę serca i płuc, nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży. Oczywiście jest wiele odmian aerobiku, co sprawia, że możemy wybrać zarówno Dance aerobik, jak i Adua aerobik.

To sport dla osób, które chcą stracić nieco zbędnych kilogramów. W czasie treningu mamy do czynienia z wysoką wymianą tlenową, a wówczas organizm spala więcej tłuszczu.