Ćwiczenia pilates to jedne z najbardziej efektywnych form aktywności fizycznej, jakie są nam znane. Pilates to ćwiczenia zupełnie odmienne od innych form aktywności fizycznej z uwagi na to, że dzięki nim pracujemy nad mięśniami głębokimi, które odpowiadają za prawidłową postawę. Ma to bezpośrednie przełożenie na wzmacnianie mięśni kręgosłupa. To podstawowy powód ku temu, aby móc mówić o korzystnym wpływie ćwiczenia pilates. De facto w żadnej innej formie ćwiczeń nie mamy do czynienia z tak dużym wpływem na owe mięśnie.

CZYM JEST PILATES?

Pilates to forma ćwiczeń, w której nie mamy do czynienia z obciążaniem stawów. Tym samym nie mamy do czynienia z elementem przetrenowania, nie mamy do czynienia ze skutkami ubocznymi. Wzmacnianie mięśni pleców to nie jest wszystko, istnieje o wiele więcej korzyści płynących z ćwiczenia metody pilates. Jak najbardziej warto tutaj wskazać na aspekt poprawy naszej sylwetki ciała. Dzięki tym ćwiczeniom możemy mówić o możliwości przyjmowania prawidłowej postawy ciała, co również ma swoje przełożenie na kręgosłup. Wielu z nas pracuje nad tym, aby poprawić sylwetkę swojego ciała.

ZADBAJ O PIĘKNĄ SYLWETKĘ

Pilates to odpowiedź na to, w jaki sposób można zadbać właśnie o sylwetkę swojego ciała. Nie są to ćwiczenia, które wymagają odznaczania się bardzo dobrym poziomem kondycji fizycznej, nie wymagają siły mięśni oraz bardzo dużej wytrzymałości. To niewątpliwie jest bardzo duża korzyść, której nie można pominąć. Pilates to ćwiczenia wymagające bardzo dużej dokładności i dlatego też bardzo ważne jest to, aby wykonywać je pod czujnym okiem instruktora. Korzyści, na które wskazaliśmy powyżej, nie są jedynymi. Jeśli bowiem mowa jest o ćwiczeniach pilates, to jednocześnie też należy wskazać na to, że dzięki nim możemy mówić o poprawie koordynacji ruchowej, o łatwiejszej, bardziej skutecznej rehabilitacji w sytuacji, gdy mamy do czynienia z jakimiś urazami mechanicznymi.

CIAŁO I UMYSŁ Z PILATESEM

Pilates to ćwiczenia, które wpływają nie tylko na nasze ciało, ale jednocześnie też wpływają one na nasz umysł, na naszą psychikę. W trakcie tych ćwiczeń pracujemy nad własnym oddechem. To ma na celu lepsze jego wykorzystanie na co dzień. Ma to bardzo istotne znaczenie w kontekście różnego rodzaju napięć, głównie spowodowanych stresem. Tym samym plusów związanych z ćwiczeniem pilatesu, z braniem udziału w tych zajęciach fizycznych, mamy bardzo wiele. Pilates to bardzo dobra forma aktywności fizycznej, która nie jest bardzo wymagająca, która nie jest obwarowana wieloma wykluczeniami. Tym samym można o niej mówić, jako o dosyć uniwersalnej. Jako o tej skierowanej do wielu różnych osób, od najmłodszych do tych nieco starszych. Tutaj nie trzeba mieć wielkiej siły mięśni, aby skutecznie wykonać poszczególne pozycje ćwiczeniowe. Na domiar tego, ćwiczenia pilates są obecnie na tyle popularne, że mamy do nich bardzo szeroki i bardzo łatwy dostęp.