Joseph Pilates oprócz swojego autorskiego systemu ćwiczeń skonstruował także maszyny, których celem miało być ułatwienie prawidłowego wykonywania ćwiczeń – szczególnie dla osób, które nigdy nie miały za wiele wspólnego ze sportem.

Joseph Pilates oprócz swojego autorskiego systemu ćwiczeń skonstruował także maszyny, których celem miało być ułatwienie prawidłowego wykonywania ćwiczeń – szczególnie dla osób, które nigdy nie miały za wiele wspólnego ze sportem. Jedną z bardziej popularnych maszyn do pilatesu jest reformer. Czym jest reformer? Jakie korzyści osiągniesz ćwicząc na reformerze? Dowiesz się czytając ten artykuł.

CO TO JEST REFORMER?

Już wiesz, że reformer = pilates = ćwiczenia. Ale na czym to wszystko polega? Jak ćwiczy się na refomerze? Otóż, reformer do pilatesu to maszyna, która składa się z podłużnej ramy, prowadnic, ruchomego wózka i linek bądź pasków z uchwytami na końcu. Być może wygląda dość przerażająco, jednak przy bliższym zapoznaniu, okazuje się, że reformer jest niezwykle pomocny w opanowaniu ćwiczeń z zakresu pilatesu. Dzięki możliwości regulacji naciągu sprężyn, reformer pomoże Ci ćwiczyć, działając jak mięśnie lub stanie się dla Ciebie dodatkowym wyzwaniem. Na rynku spotkasz różne modele – od tych dużych, wymagających znacznej przestrzeni w pomieszczeniu, do całkiem mobilnych, które można łatwo przenosić, złożyć i schować np. pod łóżkiem, bądź ułożyć jeden na drugim.

CZY WARTO ĆWICZYĆ PILATES NA REFORMERZE?

Zastanawiasz się jakie korzyści niosą za sobą ćwiczenia na reformerze? Ćwiczenia na reformerze pomagają dużo szybciej zrozumieć jak funkcjonuje ciało, a także jak w pełni wykorzystać jego możliwości. Pilates to dyscyplina bardzo precyzyjna, przez co – szczególnie na początku – jest bardzo trudna do opanowania. Reformery do pilatesu to doskonałe połączenie dla osób wymagających rehabilitacji – ilość kombinacji ćwiczeń i możliwości ich dostosowania do osoby ćwiczącej jest nieskończenie wiele, dzięki czemu ćwiczenia na reformerze są tak bardzo skuteczne. Ćwiczenia na reformerze pomogą Ci dużo szybciej opanować trudną technikę pilatesu, a co za tym idzie – dużo szybciej uzyskasz oczekiwane efekty. Twoje ciało zasługuje na wszystko co najlepsze – a ćwiczenia na reformerze można dopasować do swojego tempa i swoich możliwości. Takie rozwiązanie umożliwia skupienie się na jakości i precyzji wykonywania ruchu, a nie na szybkości i ilości wykonanych ćwiczeń. Dzięki czemu pilates jest świetny w rehabilitacji, a także skuteczny w walce z nadprogramowymi kilogramami.

CENY REFORMERÓW DO PILATESU – ILE KOSZTUJE SKUTECZNY REFORMER?

Zastanawiasz się nad zakupem reformera do domu? A może potrzebujesz reformera do swojego studia? Cena profesjonalnego reformera to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak ten sprzęt jest tak bardzo pomocny, że jego obecność w studio jest wręcz bezcenna. Cena zajęć pilatesu z reformerem jest identyczna lub nieznacznie większa od zajęć bez reformera. Jeśli jesteś początkujący w przygodzie z pilatesem, szukaj takich nauczycieli i studiów, które umożliwiają ćwiczenia na reformerze. Dlaczego warto chodzić na zajęcia z reformerem? Dużo szybciej opanujesz tą trudną sztukę ćwiczeń jaką jest pilates, poznasz możliwości swojego ciała, a instruktor będzie w stanie dużo precyzyjniej wyłapywać Twoje ewentualne błędy i na bieżąco je korygować.